Welcome in Bergen!

Znáte ten vtip, jak se sejde Nor, Mexičanka a Češka v letadle? Já už jo…

V letadle vedle mě seděl Nor, čistě náhodou učitel z bergenské univerzity, kde budu studovat a čistě náhodou ještě loni učil předmět, který jsem si zapsala. Ještěže ho letos nemá, se svojí zatím nerozmluvenou angličtinou jsem se moc nepředvedla:-) Když se do hovoru přidala ještě vedle Nora sedící Mexičanka, bylo o zábavu postaráno aneb už vím, proč musíte mít při startu a při přistávání zapnuté pásy.

IMG_0052.JPG

Bergene, jsem tu, otevři svou náruč! Vítá mě nádherné polojasno s 18°C, vítají mě krásné hory, vítá mě moře. Smějí se na mě řidič autobusu, důchoci i studentka z Německa s podobně velkým batohem jako je ten můj. První dojem dobrý. A co ten druhý? Jen pár postřehů, abych vás neunudila sáhodlouhým psaním:

1) Bergen je celý v údolí mezi kopci i ve svazích. A ty kopce jsou strmé, zato krásné. Jojo, už se těším, až na ně polezu.

IMG_0068.JPG

 2) Domečky, uličky, parky, čerstvě zelená tráva – oproti letošní měsíční krajině u nás je to pohlazení na duši. škoda, že mi chcípnul foťák.

IMG_0057.JPG

 3) Ve Student Centru mě ochotně nechali vybrat si pokoj, s úsměvem mi vydali klíče a ještě byli milí. Kéž by tak fungovaly všechny studentské úřady u nás.

4) Na kolej je to daleko, nesmírně daleko, tam, kde jsou severské deště. Zvlášť s dvacetikilovým drobečkem na zádech a víc jak pětikilovým batůžkem na břiše to byla štreka. Ale je to docela pěkná procházka, tož jsem zvědavá, jak dlouho mi nadšení šetřit peníze za šalinu vydrží.

IMG_0065.JPG

 5) Všichni běhají. A když všichni, tak všichni, od mlaďochů po důchodce. Tolik běžců na ulici jsem za jednu hodinu nikdy v životě nepotkala. Musím ale říct, že možností, kde běhat, je opravdu hodně. Už se těším, až taky vyběhnu.

6) Po většinu cesty mi ani nepřijde, že jsem ve velkém městě. Je tu klid a spousta zeleně.

IMG_0071.JPG

 7) U kolejí a vůbec všude po cestě rostou obří! šťavnaté maliny, které nikdo nesbírá. To nepochopíš. No co, alespoň mám co jíst.

IMG_0274.JPG

 8) Koleje jsou z venku hnusný šedý paneláky. Chodby jsou ponuré, ale pokoj je pěkný, skoro celý dřevěný.

IMG_0426.JPG

  9)  Mám tady postel, stůl, židli, mini kuchyněčku s ledničkou, dřezem a plotýnkou a záchod se sprchovým závěsem. A taky výhled na les. Co víc si přát.

10) Áááááááá, nemám toaleťák!

 

Celá fotogalerie:

Response code is 404

Napsat komentář