Prší, prší, jen se leje, kam Astřičko pojedeme?

…pojedeme do Vossu, nedáme si do nosu.

Čtvrtek 27.8.

Cestování autem je vyčerpávající již od začátku. Zvláště, když jste vstávali v šest, abyste ještě před odjezdem stihli přednášku ve škole. Máte-li trochu štěstí a skvělého řidiče s telepatickými schopnostmi, vyzvedne vás skoro před školou, aniž byste se na tom nějak domlouvali.

IMG_1329.JPG

 Cestování autem je únavné. To proto, že kvůli spánkovému deficitu nemůžete koukat z okýnka, ale musíte zkrátka každou chvíli usnout. A pak jste probuzeni a vytaženi na prohlídku kostela ve Vossu, který je zavřený. Argh, chrrr, chrrrr.

IMG_1252.JPG

Cestování autem způsobuje přesezení. Proto musíte na zajímavých místech vyskočit ven a protáhnout ztuhlé kosti. Třeba v soutěsce Bordalsgjelet. Nebo na každém pěkném místě s výhledem.

IMG_1266.JPG

Cestování autem nezaručuje suché věci. Zvláště, když stěrače jedou na plný plyn a kapky deště bubnují na střechu auta rychleji než bergenský Sydnes Bataljon buekorps (pozn. tradiční bubenické umění). A taky když chcete vyfotit vodopád Tvindefossen a voda je úplně všude tak, že objektiv neudržíte suchý déle jak půl sekundy. O mokrém oblečení radši nemluvit. Zlaté, tedy černé, regnbukse.

IMG_1290.JPG

Cestování autem umožňuje procvičit úměrnosti. Čím více kilometrů=tím více poznaných míst za méně času věnovaného každému z nich.

IMG_1343.JPG

 Cestování autem je zábava. Pravou nefalšovanou radost můžete projevit při tvorbě kamenné cestičky přes potok, abyste si nenamočili boty.

IMG_1359.JPG

Nebo při přeskakování kry, koulování nebo vymýšlení strategií, jak se na kře bez úhony povozit.

IMG_1411.JPG

 Cestování autem je svým způsobem krásné. Ale zítra už raději pěšky do hor.

IMG_1378.JPG

 Celá fotogalerie

2 komentáře u „Prší, prší, jen se leje, kam Astřičko pojedeme?“

  1. Jé Voss… jé Bordalsgjelet… je Tvindefossen – skoro to vypadá, že jste kopírovali naše letní cyklostopy… (pneumatika jako pneumatika, že…) … Pozdravovali jste v chatičce č. 5, kde se první noc nedalo spát kvůli burácení vodopádu, ale druhou noc už to vůbec nevadilo? Moc se těším na vaše další povídání.

Napsat komentář